Příběh ASANY

 

Začalo to koronavirovou krizí

I my jsme se rozhodli přiložit ruku k dílu a přišli jsme s návrhem savky, která by chránila zubní lékaře a dentální hygienistky před infekcí.

Stávající savky totiž před infekcí nechrání dostatečně. Kvůli značnému rozptylu aerosolu, který vzniká během zákroků, byl zdravotnický personál velmi ohrožen. Chránil se před ním pomocí roušek, ochranných štítů a podobně. Navrhli jsme proto dentální savku, která pomocí vzduchového štítu chrání personál před aerosolem a navíc nepřekáží.

Návrh savky jsme umístili na internet volně ke stažení. Zájemci si ji tak mohli sami vytisknout pomocí 3D tisku a používat podle vlastních potřeb. Těm, kteří neměli přístup k 3D tiskárně, jsme nabídli vlastní tiskové kapacity.

Reakce nás opravdu překvapila. Obdrželi jsme velké množství děkovných zpráv a lékaři a hygienistky objednali dohromady na
2 000 kusů. 

Nečekaný ohlas mohl znamenat jediné: něco jako náš produkt zdravotníkům zoufale chybí! 

Covid savka, náš první model, nebyl zdaleka dokonalý. Od jeho uveřejnění ho neustále zdokonalujeme, vylepšujeme savku vlastní invencí, spolupracujeme s lékaři, odborníky ve zdravotnictví a v oblasti 3D tisku.  Zpětná vazba našich zákazníků, kteří ji používají každý den, je pro nás také nedocenitelnou pomocí.

Na začátku vývoje jsme se snažili o to, abychom exponované lékaře, sestry a dentální hygienistky ochránili co nejrychleji  Nyní je naším cílem vyvinout takový zdravotnický prostředek, který bude chránit zdravotnický personál dlouhodobě  a který se stane nedílnou součástí každé zubní ordinace. 

Produkt, který umožní maximálně komfortní a bezpečnou práci odborníkům jsme nazvali -  sací systém ASANA.

Kde také najdete náš výrobek

http://mech.fsv.cvut.cz/biomechanika/

https://www.skolynome.cz/tiskne-cele-cesko-tiskneme-i-my-cast-druha-stomatologicka/